Az NRL (US Naval Research Laboratory) olyan áttörést ért el a nikkel-cink alapú újratölthető elemek terén, aminek köszönhetően a technológia hasonló teljesítményre vált képessé, mint a lítium-ion alapú elemek, csak a rendkívüli gyúlékonysági faktor nélkül.
A cink gyakran használatos az egyszer használatos elemeknél, de eddig egyáltalán nem jelentett jó alternatívát az újratölthető megoldásoknál, mert az anyagok idővel vezető dendriteket képezhetnek, amik rövidzárlatot okozhatnak a berendezésekben. Hogy ezt elkerüljék az NRL kifejlesztett egy olyan módszert, ami úgynevezett „3D szivacsot” használ a cink anódon, így akadályozva meg a dendritek kialakulását. Az eljárás részletes levezetése a Sincemag oldalán olvasható, de nem kell ismernünk a teljes folyamatot, hogy tudjuk ez mit is jelenthet: A lítium-ion elemek halálát.
Jelenleg az NRL úgy találta, hogy az új Ni-3D Zn cellák több mint 100 újratöltésig versenyképesek a lítium-ion technológiával. Az NRL úgy véli, hogy az új elemek készek rá, hogy katonai vagy civil megoldásoknál alkalmazzák. A gyártást a EnZinc vállalat fogja végezni, akik a tervek szerint legkorábban valamikor 2019-ben fogják piacra dobni az első ilyen technológiával készült elemeket.