A kombinált kapcsolásoknak köszönhetően egy gomb megnyomásával egyszerre aktiválhatjuk a riasztó rendszert és kapcsolhatjuk ki az épület összes világítótestét. A rendszer annyira okos, hogy illetéktelen behatolás esetén automatikusan felkapcsolja az összes világítás, ezzel segítve elő azt hogy a betörő ne maradhasson láthatatlan. Ha nem ennyire drasztikus példával akarjuk bizonyítani okosságát a rendszernek, akkor álljék itt egy másik: amennyiben a kintről beáramló fény már nem elég a tiszta látáshoz viszont még nem kellene teljes fényerővel világítanunk, egy intelligens világításvezérlési rendszer képes csak annyi fényt ad a világító testen keresztül melyre az adott élethelyzetben valóban szükségünk van. Ezeket a világítás korszerűsítési funkciókat mind-mind a központi egység vezérli de persze nem "önfejűleg" hanem az általunk beprogramozottak szerint.
Miért jó az intelligens világítás?
Mert korszerű, mert költséghatékony, mert kényelmes, mert időt és energiát spórolunk vele, mert a mozgásérzékelő funkcióval soha és sehol nem bukunk orra, mert lehet a fényerőt is szabályozni és mert többnyire a LED technológiával van összekapcsolva, amely szintén az energiamegtakarítás részét képezi.
A kezelőfelület lehet okostelefon, táblagép, laptop, PC vagy akár az intelligens otthonokban már évek óta elterjedt falra szerelhető multifunkciós vezérlőegység. Aktív internet kapcsolaton keresztül a világ bármely pontjáról szabadon kapcsolhatjuk világítási köreinket, nem szükséges fizikailag jelen lennünk otthonunkban, telefonunkon keresztül előre felkapcsolhatjuk a világítást, sőt a "távozás gomb" programozása után amennyiben elhagyjuk otthonunkat egy gomb megnyomásával áramtalanítani tudjuk az előre megadott áramköröket, így például nem kell többé félnünk, hogy bedugva hagytuk-e a vasalót.