Szerkesztőség
2022.11.15.
Az idei rekord mértékű aszály és vízhiány, az egyre dráguló rezsiköltségek újabb figyelmeztető jelek voltak: a felelősen gondolkodva és cselekedve minden lehetőséget meg kell ragadni nemcsak költségeink csökkentésére, de a vízzel való takarékosság megoldására is. Íme egy tipp: gyűjtsünk esővizet, bármennyi is az, a földbe rejthető Leier vasbeton tartályban. Sok kicsi sokra megy!
Szerkesztőség
2022.10.24.
Mi köze Mona Lisa mosolyának az üveghez vagy Magyarországhoz, egyenház-e a mintaház, hogyan csökkenthetjük az ökológiai terhelést műanyag vagy alumínium használatával, megújuló energiahasználat-e a fatüzelés, és mitől zöld egy zöldtető?
Szerkesztőség
2022.07.28.
Nem csoda, ha manapság szinte mindenki fejében megfordul a kérdés: vajon hol tudunk spórolni, az épület mely részén lehet akár kisebb beruházással csökkenteni az energiafelhasználást? Vessünk most egy pillantást a tetőtérre, pontosabban a tetőablakok környékére! Ha nem is akarunk ablakot cseréni, nézzünk pár hatékony megoldást a Roto-tól, amelyek segítenek a néha elviselhetetlen hőség épületen kívül tartásában!
Szerkesztőség
2022.06.13.
Az üveghomlokzattal épülő házak komoly potenciállal rendelkeznek a jövőben történő kiegyensúlyozottabb – a jelenleginél akár 30%-kal kedvezőbb - energiafelhasználás elérésére. Míg korábban a kivitelezést könnyítő, esztétikai tényezőket helyeztek előtérbe a homlokzatok tervezésénél, addig ma már elsődleges szempontok között szerepel az energiahatékonyság.
Szerkesztőség
2022.02.28.
A Budapest határában, természetvédelmi terület közvetlen szomszédságában épülő Szőlőliget Öko lakópark egyik szemléletes példája a környezetbarát technológiák terjedésének. Más megoldások mellett a megfelelő beltéri klíma – hűtési és fűtési rendszerek – kiépítését egy újdonsággal, a klímafödémmel oldották meg.
Szerkesztőség
2021.10.28.
Rohamtempóban kapott új értelmezést a gyors építkezés fogalma. Sőt azok a megoldások népszerűek, amivel utána keveset kell foglalkozni. Ilyen az újrahasznosított alumínium, amivel készült tetőre akár a napelemek is könnyen felkerülhetnek.
Szerkesztőség
2021.07.19.
A felújítási támogatásoknak köszönhetően remélhetőleg sok környezetszennyező, azbesztes pala helyére kerülhet hosszútávon tartós és környezetbarát fedés, például újrahasznosított alapanyagóból készülő alumínium. Kevesen gondolnak arra, hogy egy tető is lehet a fenntartható jövő része, főleg ha az alumínium.
Szerkesztőség
2021.03.29.
A digitális eszközök jelenléte egyre nagyobb szerepet játszik életünkben. „Okosotthonunk” minden helyiségében találhatunk a napi életet könnyítő, kényelmi megoldásokat. Miért ne lehetne tetőablakunk is okos?! Ha a tetőtéri ablakok elérhetetlen magasságban vannak, mozgatásuk nehézkes, akkor a szellőztetés hiánya miatt a beltéri hőmérséklet, páratartalom sem ideális. Igazodva a felmerülő igényekhez a Roto tetőablakai digitális válaszokat kínálnak.
A koronavírus-járvány a fogyasztói magatartásra is jelentős hatással volt, de újabb élelmiszerbiztonsági szabályokat is hozott.
Szerkesztőség
2020.09.17.
Energetikai és fenntarthatósági szemléletformáló online játékra invitálja a hazai általános- és középiskolák diákjait az MVM Zrt., amelyen a tanulók tudásukkal értékes okosbútorokat nyerhetnek iskolájuk számára.
A dolgok internete (IoT) az energiaiparban, így például a vezetékek felügyeletében is hatékonyan segíthet. Szenzorokkal monitorozható a többi között a vezetékek nyomása, az olaj- vagy gáz áramlása, valamint az esetleg
Az innovációs lehetőségek feltérképezésénél természetesen az energiaiparban is érdemes megnézni a nemzetközi trendeket és a folyamatban lévő projekteket. Az Okos Jövő Innovációs Klaszter webes konferenciáján a brit fejlesztések voltak a fókuszban