A NIBE 2012-ben vezette be UPLINK™ névre keresztelt megoldását az F1345 típusú, nagyteljesítményű geohőszivattyúinak távfelügyeletére.Aszolgáltatás internetes alapú, a platform független és legnagyobb része ingyenes, bizonyos funkciók azonban csak alacsony díjtételű, de mindenképpen fizetős hozzáféréssel érhetők el.
Ez a funkció mára már általánossá vált. Elmondhatjuk, hogy a NIBE által gyártott valamennyi hőszivattyú szériatartozékként tartalmazza az UPLINK szerverhez való csatlakozás lehetőségét.
A szolgáltatás lényege, hogy a piaci bevezetésre kerülő hőszivattyúk folyamatos internet kapcsolatot tartanak fenn az UPLINK szerverrel (elérhető a www.nibeUPLINK.com oldalon). A folyamatos internet kapcsolatnak köszönhetően a szerveren megtalálható a készülék összes üzemi paramétere, valamint az előforduló riasztások, egyéb események. Az adatokhoz való hozzáféréshez a hőszivattyú tulajdonosának vagy üzemeltetőjének egy felhasználói fiókot kell létrehoznia, aminek menete hasonlít az elterjedt, ingyenes levelező rendszerekbe való regisztrációhoz. A felhasználói fiók ingyenes.
A hőszivattyú internetre való kapcsolódása rendkívül egyszerű. Valamennyi NIBE berendezésben UTP csatlakozási pont található, így egy routerhez ugyanúgy kapcsolódik, mint bármilyen PC vagy laptop. A hálózati konfiguráció ugyancsak a számítógépeken megszokott beállítások (DHCP vagy hozzárendelt fix IP cím, DNS és Gateway valamint maszk) megadásával történik. Az élő internetkapcsolat létrejöttét a hőszivattyú kezelőfelületén megjelenő ikon jelzi. Ezt követően a kezelőfelületen keresztül egy kulcs (jelszó) kérhető az UPLINK szerverétől
Napjainkban az akadálymentes közlekedés lehetősége nem csak sokak mindennapjait könnyíti meg, de már-már alapvető elvárás is. Jelenlegi szabvány szerint az alacsony küszöbök élik virágkorukat, de egyre népszerűbbek a padlószintű megoldások is. Kérdés azonban, hogy ezek amellett, hogy esztétikus látványt nyújtanak, vajon műszakilag is megbízhatók-e? A GEALAN legújabb fejlesztése választ a kérdésre!
Az elmúlt évek gazdasági változásai jelentős áremelkedést hoztak az élet szinte minden területén, aminek következményét pedig saját bőrünkön, vagy éppen otthonunk energiaköltségein is érezzük. Mivel csökkenthető vagy védhető ki a rezsiköltségek okozta kellemetlen meglepetés? A MATERIX Építőanyag-szakkereskedések tanácsadói segítenek abban is, ha hőszigetelnénk.
Az építkezések és felújítási munkák végeláthatatlan folyamatnak tűnhetnek és gyakran valóban azzá is válnak. A munkálatokkal eltöltött idő és költségek könnyen elrugaszkodhatnak az első elképzelésektől és ezt sok esetben a rossz sorrend felállítása vagy a kevésbé szerencsésen megválasztott anyagok használata is eredményezheti. Összeszedtük a MATERIX Építőanyag-szakkereskedések szakértői tippjeit a helyes lépésekről, hogy minél kevesebb buktatóval találkozzunk.
A digitális fejlesztések rohamosan hódítják meg a különféle iparágakat, melyek alól az ablakipar sem kivétel. Egyre nagyobb ütemben jelennek meg ezen a területen is a mindennapi kényelmet szolgáló okos megoldások, melyek kompatibilis kiegészítői lehetnek otthonaink intelligens rendszereinek. Ugyanakkor napjaink drasztikus mértékben növekvő energiapiaci árai megkövetelik a felelős energia-felhasználását, melynek egyik alapvető eszköze nyílászáróink minőségében rejlik.
Ma már elavultnak számít az a nézet, hogy egy üveghomlokzatú épület nem lehet energiatakarékos, ahogy az is, hogy az üveg legfőbb feladata a fény beengedése vagy éppen annak korlátozása. Ugyanakkor egyre népszerűbb az a megközelítés, hogy a megfelelő üvegezés hozzájárul annak használói, a lakók vagy ott dolgozók komfortérzetéhez.
Nézzük az üveg és annak jelentősége mögé.