
Elméletben a BlueBorne nevezetű expolit hack segítéségével az ártalmas szándékkal tevékenykedők hozzáférhettek az okostelefonok, tabletek és más bluetooth kapcsolatra támaszkodó eszközhöz. Az Armis informálta is a hibáról annak rendje és módja szerint az Apple, a Microsoft és a Google vállalatot hónapokkal az elött, hogy nyilvánosságra hozta volna a hiba létezését és ezek a cégek elvileg javították is a hibát időben. Ma azónban kiderült, hogy talán nem csak a kézi eszközök lehettek érintettek, hanem például az Amazon Echo és a Google Home okoshangszórók is.
Meg egyszer mondjuk, hogy az Armis időben értesítette ezeket a cégeket, így azok már korábban ki tudták javítani ezt a szoftveres biztonsági rést az eszközeiknél, így elméletben minden készüléktulajdonos biztonságban van (az Echo tulajdonosok úgy tudják ezt ellenőrizni, hogy meggyőződnek róla, hogy a v591448720-as verziót vagy annál újabbat használnak), de a biztonsági cég által kiadott információ szerint eredetileg nagyjából 15 millió Amazon Echo és úgy 5 millió Google Home lehetett potenciálisan kitéve a BlueBorne féle veszedelemnek.
A gondot egy korábban használt Linux kód okozta, amely lehetőséget adott rá, hogy a hackerek külső kódot futtassanak az eszközök Linux kerneljében. Ebben az esetben, hasonlóan a többi BlueBorne sebezhetőséghez, a felhasználók tudomást se szerezhettek arról, hogy az Echo vagy Home okoshangszórójuk hacker támadás áldozatává lett. Az alábbi demó mutatja be, hogy mi is történhetett volna.