Az új Ecobee3 Lite nem a cég első ilyen eszköze, de egy említésre méltó darab az alsó árkategóriában versenyző termosztátok között. A 170 dollár (kb. 50 000 Ft) körüli árával 80 dollárral alatta van az original Ecobee 3 készüléknek és ezért csak néhány releváns funkcióval lett kevesebb ez a modell.
A termosztát egy műanyag burkolatot visel az elején némi enyhén tükröződő fekete felülettel. Utóbbi közepén kapott helyet egy 3,5 inches érintőképernyő, amit a legtöbb szögből könnyedén letudunk olvasni. A képernyőn megjelenő információk egyszerűen és lényegre törően közlik a legfontosabb adatokat, mint például a benti hőmérséklet vagy a kinti időjárás. A készülékhez közelítvén érzékeli a képernyője mely pontján matatunk és itt átvált hőmérséklet szabályozásra, illetve más, a beállításához szükséges ikonok megjelenítésére.
Az Ecobee3 Lite ideális választás, ha egy régebbi termosztát helyére szeretnénk felszerelni újat. Ahogy azt a lenti szerelési videó is mutatja, a készülékhez jár egy nagyobb tányér alakú műanyag rész, amit ugyan nem kötelező használnunk a felszerelésnél, de tökéletes elrejteni azokat a lyukakat, amik esetlegesen az előző termosztát leszerelése után maradtak. Apró kis figyelmesség ez, de esztétikai szempontból nagyon sokat jelent.
Ez a fajta figyelmesség és felhasználó-barátság jellemzi az eszköz szoftverét is, ami lépésről-lépésre végigvezet minket az összes elvégzendő beállításon.
Az Ecobee3 használata is roppant egyszerű. Fűthetünk, hűthetünk, vagy automatikus módra válthatunk. Az eszköz idővel megfigyeli a használati szokásainkat és folyamatosan adoptálódni fog hozzájuk.
A termosztát kompatibilis az olyan újszerű készülékekkel, mint az Amazon Echo Dot, de például az Apple HomeKit rendszeréhe is hozzáköthetjük, ha hangvezérlésre vágyunk. Az IFTTT támogatásnak köszönhetően a magasabb szintű programozhatóságra szintén lehetőség van. Ezeken felül és sok más mellett az Ecobee3 kompatibilis a Samsung Smart Things és a Wink technológiájával.
Az okostelefonunkon és a webes felületen egy a készüléken használttal szinte megegyező felület fogad minket, így platformszerte ugyan azt az esszenciális felhasználói élményt tapasztalhatjuk meg, bár igaz a weboldal a nagyobb képernyő miatt némiképp gyorsabb hozzáférést ad a beállításokhoz, de ez legyen a legnagyobb bajuk.
Ami hiányzik az Ecobee3 dobozából az eredeti modellhez képest, az a reomte szenzor, illetve az hogy igényeink szerint további szenzorokat adhassunk hozzá a rendszerhez. Ez az ára, hogy olcsóbb árcédula kerülhessen erre a készülékre. A hordozható szenzor nagyon praktikus, ha például egy másik szoba hőmérséklete alapján akartuk szabályozni a termosztátot, mint ahova az telepítve lett. Nagy kár érte, hogy kimaradt a csomagból, de akinek nincs ilyesmire szüksége, az 80 dollárt spórolhat és még mindig egy egyszerű, de nagyszerű termosztát boldog tulajdonosává válhat.