A mai modern ember részéről egyre nagyobb az igény arra, hogy minden eszköze, tárgya, gépe részt vegyen az információáramlásban, azaz működéséről információt szolgáltasson.
Ráadásul ezt lehetőleg az informatikai konvergenciának megfelelően végezze, tehát az eltérő gyártmányú és funkciójú berendezések is egy szabványos felületen keresztül kommunikáljanak. Ez a folyamat már tart egy ideje, és folyamatosan alakítja át a vezérlési koncepciókat, életre keltve az épület-felügyeleti, intelligens lakás és hasonló rendszereket.
A szellőztetés területén is elérkeztünk egy mérföldkőhöz, ami az épületgépészetben a mai információtechnológiának megfelelő szintre emeli a berendezéseinket. A hővisszanyerős szellőztető rendszerekben az első lépések a kidobott hő hasznosítását tűzték célul, amelyre hőcserélők kerültek a szellőztető gépekbe. Ezután következett a ventilátor hajtása, miáltal a folyamatosan változó üzemben is kimagasló hatásfokkal üzemelhetnek, majd a szabályozás és vezérlés fejlesztésére került sor, mint következő elem, amellyel még jobbá, még takarékosabbá tehető a szellőztetés.
A vezérlések, szabályozások viszont csak annyira lehetnek jók, amennyire használjuk őket. Így a felhasználó feladatának könnyítésére a következő evolúciós lépcső a szellőztető gépek egyszerű, bárhonnan elérhető, lekérdezhető vezérlése, többféle érzékelővel támogatott önszabályozó módon.
A hővisszanyerős szellőztető berendezések legújabb generációja egyedülálló vezérlési koncepcióval rendelkezik, amely teljes szabadságot nyújt, mert akármilyen böngészőt futtató készülékről (okostelefon, tablet, okosTV, PC) használható. A megoldás további előnye, hogy platform független, azaz bármilyen operációs rendszer, mint iOS, Android, Linux, Windows stb. alól egyformán elérhető. Akár otthon a fotelből, akár a munkahelyről, vagy egy kávézóból, illetve bárhol a világban lekérdezhetjük az otthoni légállapotot, módosíthatunk a szellőztetés ütemén, intenzitásán.
A felhasználónak nem kell új vezérlő panelek kezelését megtanulnia, a saját, megszokott eszközeit használhatja, így sokkal magabiztosabban tudja ezt a gépészeti rendszerét használni. Eddig a készülékhez, vagy annak fali kezelő eleméhez sétálva lehetett beavatkozásokat tenni, így a felhasználó hamar le is szokott arról, hogy az igényei szerint átállítsa a berendezés üzemét.
Napjainkban az akadálymentes közlekedés lehetősége nem csak sokak mindennapjait könnyíti meg, de már-már alapvető elvárás is. Jelenlegi szabvány szerint az alacsony küszöbök élik virágkorukat, de egyre népszerűbbek a padlószintű megoldások is. Kérdés azonban, hogy ezek amellett, hogy esztétikus látványt nyújtanak, vajon műszakilag is megbízhatók-e? A GEALAN legújabb fejlesztése választ a kérdésre!
Az elmúlt évek gazdasági változásai jelentős áremelkedést hoztak az élet szinte minden területén, aminek következményét pedig saját bőrünkön, vagy éppen otthonunk energiaköltségein is érezzük. Mivel csökkenthető vagy védhető ki a rezsiköltségek okozta kellemetlen meglepetés? A MATERIX Építőanyag-szakkereskedések tanácsadói segítenek abban is, ha hőszigetelnénk.
Az építkezések és felújítási munkák végeláthatatlan folyamatnak tűnhetnek és gyakran valóban azzá is válnak. A munkálatokkal eltöltött idő és költségek könnyen elrugaszkodhatnak az első elképzelésektől és ezt sok esetben a rossz sorrend felállítása vagy a kevésbé szerencsésen megválasztott anyagok használata is eredményezheti. Összeszedtük a MATERIX Építőanyag-szakkereskedések szakértői tippjeit a helyes lépésekről, hogy minél kevesebb buktatóval találkozzunk.
A digitális fejlesztések rohamosan hódítják meg a különféle iparágakat, melyek alól az ablakipar sem kivétel. Egyre nagyobb ütemben jelennek meg ezen a területen is a mindennapi kényelmet szolgáló okos megoldások, melyek kompatibilis kiegészítői lehetnek otthonaink intelligens rendszereinek. Ugyanakkor napjaink drasztikus mértékben növekvő energiapiaci árai megkövetelik a felelős energia-felhasználását, melynek egyik alapvető eszköze nyílászáróink minőségében rejlik.
Ma már elavultnak számít az a nézet, hogy egy üveghomlokzatú épület nem lehet energiatakarékos, ahogy az is, hogy az üveg legfőbb feladata a fény beengedése vagy éppen annak korlátozása. Ugyanakkor egyre népszerűbb az a megközelítés, hogy a megfelelő üvegezés hozzájárul annak használói, a lakók vagy ott dolgozók komfortérzetéhez.
Nézzük az üveg és annak jelentősége mögé.